W naszej parafii posługują kapłani

ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo

• ks. Łukasz Patoń CM– proboszcz;
  • ks. Cezary Kokociński CM – wikary, ekonom, asystent domu
  • ks. Krzysztof Łytkowski CM – rezydent (Grupa Misyjna)
  • ks. Łukasz Olszewski CM – katecheta i duszpasterz, rocznik święceń – 2006
  • ks. Tadeusz Lubelski CM – rezydent, duszpasterz
    Urodzony 4 sierpnia 1940 roku, w Zaczarnie. Do Zgromadzenia Misji wstąpił w 1959 roku, śluby święte złożył 8 grudnia 1964 roku, ukończył Instytut Teologiczny Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1966 roku, z rąk ks. bp. Juliana Groblickiego.
    Od święceń kapłańskich pracował między innymi: w Wrocławiu, Krakowie, Gościkowie-Paradyżu, Belgi, Brukseli, Wiceprowincji Zairskiej, Warszawie, na Słowacji, w Chełmnie, Zakopanem. Obecnie jest Dyrektorem Seniorem Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce.
    Aktualnie ksiądz Tadeusz w naszej parafii zajmuje się Kołem Misyjnym. Bierze także czynny udział w krzewieniu idei Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce.

Wspomnienie

• ✝ Ks. Andrzej Węglarz CM
    Urodzony 10 października 1936 roku, w Kamyku. Do Zgromadzenia Misji wstąpił w 1951 roku, śluby święte złożył 8 grudnia 1957 roku, święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 roku, z rąk ks. bp. Jana Kantego Lorka. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu filozoficzno-psychologicznego na KULu.
    Od święceń kapłańskich pracował miedzy innymi: w Krakowie, Lublinie, Gdańsku Oliwie jako wykładowca, ekonom i superior. Będąc na emeryturze, dopóki wystarczyło mu sił, pomagał w naszej parafii w odprawianiu Mszy Świętych i Spowiedzi Świętej.
    Ks. Andrzej odszedł do wieczności 28 stycznia 2019 r. Prosimy o modlitwę w jego intencji!